Často kladené otázky

Kedy otvárate nový kurz ? Aká je cena kurzu ? Aká je dĺžka kurzu ? Kedy sú vyučovacie hodiny ?

Na kurz v autoškole SABIA sa dá prihlásiť osobne na ulici Plzenskej 2 ( mapa ), kde vyplníte prihlášku do autoškoly ( kurz ). Ceny podľa skupiny sú rôzne a preto je dobré sa informovať u nás osobne. Taktiež vám vysvetlíme aj samotnú dlžku trvania kurzu ( kurz ). Vyučovacie hodiny sú v pondelok až štvrtok, zvyčajne po 15 hodine. Ak sa trieda žiakov dohodne na inom spoločnom čase, vyučovanie sa prispôsobí. Praktické vyučovanie prebieha počas celého roka, na motorky od marca / apríla do októbra / novembra ( pre počasie ). Pre študentské skupiny máme vždy pripravené zľavy a odporúčali by sme im, robiť kurzy cez letné prázdniny ( keď sa môžu plne venovať autoškole : ).

Môžem sa prihlásiť do autoškoly skôr, ako mám 18 rokov ?

Áno, môžete. Do autoškoly sa môžete prihlásiť keď máte 15 ( A1 ) alebo 17 ( B, A ) a skúšku na vodičák môžete absolvovať už v prvý deň vašich 16, 18 narodenín.

Chcel by som sa doma testovať, robiť si testy z autoškoly. Zapožičiavate testy z autoškoly ?

Áno, zapožičiavame testy ale len našim žiakom za kauciu ( zálohu ). Samotné testovanie svojích znalostí môžu naši žiaci v autoškole robiť kedykoľvek zadarmo. Výhodou testovania u nás je možná konzultácia pri nejakom probléme.

Kedy môžem požiadať o opravnú skúšku a koľko eurový kolok sa platí na opakovanú skúšku ?

Vykonať opravnú skúšku je možné najskôr po piatich pracovných dňoch od poslednej skúšky, najneskôr do 6 mesiacov od 1. neúspešnej skúšky. Žiak ma nárok len na 2 opravné skúšky. Cena za kolok je 25% z kolku prvej skúšky. Kolky sa dajú zakúpiť len na Slovenskej pošte.

Čo je to individuálny výcvik (rýchlokurz) v autoškole ?

Ak chcete prejsť kurzom v autoškole čo najrýchlejšie a vyučovanie vám z časových dôvodou nevyhovuje, alebo sa nemôžete z rôznych príčin ( cesta do zahraničia, práca ... ) zúčastňovať na vyučovaní v kurze ( skupina osôb ), práve pre vás je určený individuálny výcvik. Vy navrhnete kedy by ste chceli mať vyučovanie (teoretický aj praktický výcvik ), tak aby to vám vyhovovalo ( dopoludnia / popoludní / večer ) a autoškola sa bude snažiť vám vyhovieť. Cena za individuálny výcvik je dohodou, je iná ako za normálny.

Robíte vo vašej autoškole školenie vodičov ?

Áno, vykonávame školenia vodičov referentských vozidiel, kondičný výcvik vodičov v jazde alebo jazda i teórii. Školenie vodičov nákladných vozidiel a autobusov podlieha novým pravidlám. Toto školenie ako aj výcvik neposkytujeme.

Kedy je možné absolvovať kondičné jazdy ?

Kondičné jazdy je možné absolvovať kedykoľvek, ak ste už držiteľom vodičského oprávnenia príslušnej skupiny. Chceme vám výjsť v ustrety čo najviac a preto sa budeme snažiť poskytnúť vám kondičné jazdy, kedy to vám najviac vyhovuje. Prosím, kontaktujte nás telefonicky alebo osobne a dozviete sa viac podrobností. Dozviete sa cenu a naplánujete si dátum kondičnej jazdy.

Som cudzinec ( s iným občianstvom ) trvalo žijúci na územi SR, chcem si na Slovensku spraviť vodičský preukaz. Čo musím urobiť ?

Na túto otázku je zložitejšie odpovedať. Prosím, kontaktujte našu autoškolu alebo najbližší dopravný inšpektorát pre viac informácii.Máte otázku ? Pošlite nám správu cez náš kontaktný formulár, email alebo nám zavolajte a odpoveď sa dozviete hneď.

Chceme byť k vám bližšie. Na našej facebook stránke nájdete najnovšie informácie, oznamy a udalosti v našej autoškole.